קריר היום יותר מהרגיל, נכון? / אמבר סנסורה

במקום בו אני נמצאת, סטודנטית לקראת סוף התואר, זיהוי הזדמנויות הוא קריטי בעיניי. ולמה אתם שואלים? כי אני נמצאת במקום קריטי בחיי, מקום שבו אני פסיעה מלבחור עבודה של "גדולים", מקום בו אני צריכה לחשב את צעדיי באופן זהיר. לכן, כשאני חושבת על הזדמנויות אני מתמקדת בעבודה, כיצד אני יכולה להתקדם מקצועית בעבודה שלי, כיצד אני יוצרת קשרים שישמשו אותי בעתיד וכמובן כיצד אני דואגת להתפתחות האישית שלי.
כשאני חושבת על ניצול הזדמנות מהשנים האחרונות אני נזכרת בשנה א' שלי באוניברסיטה, בתחילת סמסטר ב' ראיתי שחיפשו במלגה שלי רכזת שיווק וגיוס בירושלים, כחסרת ניסיון חשבתי שאין לי הרבה סיכויים אבל יש פה הזדמנות לעבודה, ועוד יותר יש לי פה הזדמנות להתחיל את צעדיי הראשוניים במקצוע שאולי אעסוק בעתיד. בלי הרבה מחשבות הגשתי, הראיתי את הניצוץ בעיניים שלי (נקודה חשובה) והתקבלתי.
נחזור שנייה אחורה ונזכיר את הנטוורקינג בהקשר של הסיפור שלי. המנהלים שלי במלגה ידעו מה אני לומדת (מדע המדינה ותקשורת) ובשיחות סמול-טוק בכל מיני כנסים הדגשתי את הרצון שלי לקחת את הלימודים שלי צעד אחד קדימה ולעסוק בהם. לכן, כאשר הופצה המשרה של רכזת הגיוס, המנהלת שלי ידעה לשלוח לי ראשונה את המשרה וכמובן גם להמליץ עליי. היא ידעה כמה אני רוצה לעשות צעדים ראשונים בעולם המקצועי, וידעה שיש לי את הדרייב והמוטיבציה. היא זו שהאמינה בי ותמכה בי. לכן חברים, נטוורקינג הוא חשוב והוא יכול להיעשות בכל מקום ובכל רגע, בהפסקת הקפה, במסדרונות העבודה, בשיחות על מזג האוויר, או אפילו כשעושים עבודה עם חבר מהלימודים.
מי מכם אולי מכיר את דובי פרנסס, אחד מהמשקיעים בתוכנית "הכרישים", בעל ממון רב, איש עסקים, יזם ומנהל קרנות הון סיכון ישראלי-אמריקאי. אני לא אספר את כל תולדות חייו אלא נקודה משמעותית אחת. בעודו עובד כמנהל סיכון בחברה בארה"ב הוא פגש באוליגרך שלקח אותו תחת חסותו, האמין בו ונתן לו לנהל את הייעוץ הפיננסי תוך כדי שהוא מכיר לו עוד אנשים. אם נבחן את הסיפור הזה, אנחנו יכולים להבחין כי היה מישהו אחד שהאמין בכישרון של דובי ומשם הדרך שלו נסללה והיום הוא מנהל קרנות הון בשווי מיליארדי דולרים.
אז מה אני אומרת לכם בעצם? נצלו הזדמנויות בכל רגע נתון ובכל מקום באמצעות הכרת אנשים חדשים. ברגע שתשאירו רושם טוב, אתם תהיו חקוקים לאנשים בראש, ככה שאם תצוץ הצעת עבודה כלשהי או שיתוף פעולה ייזכרו בכם, וזה לא קשור איפה הכירו אתכם. אמרו את השם שלכם בגאווה, ציינו מה עשיתם בחיים (כן, כן גם בשיחות סמול טוק), ומה השאיפות שלכם ותאמינו לי שכאשר ההזדמנויות יגיעו אתם תדעו ותטרפו את העולם.
לי רק נשאר לאחל לכם,
בהצלחה.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

קבלו ישירות למייל משרות חדשות, עדכונים על אירועים וסדנאות, טיפים מעולם הקריירה ועוד.

בקשה לתיאום פגישת ייעוץ קריירה

  • פגישות בזום או פרונטלית
  • אורך פגישת הייעוץ כשעה
  • הפגישות בעלות סמלית לסטודנטים/יות ובוגרים/ות
פרטים אישיים
דילוג לתוכן