נופל וקם/ אמבר סנסורה

לסכם את שנת 2020 ? בואו ניתן למגישי החדשות לסכם לנו בכמה מילים או אפילו מילה אחת (קורונה?). מבחינתי, אני יכולה לסכם את השנה אחרונה כזו שהייתה רכבת הרים די מטורפת, שלימדה אותי הרבה על עצמי, על הסביבה שלי, על הקרובים אליי ועל הרחוקים ממני.
אבל אני אתחיל בגדול, אני כסטודנטית בתקופת משבר הקורונה אולי הייתי בין הבודדים שהצליחו להישאר בעבודה ולא לצאת לחל"ת, אבל כמוני לא הרבה ואוכלוסיית הסטודנטים נפגעה בצורה משמעותית הן מבחינה אקדמית, שאין מה להוסיף מעבר למה שכבר נאמר על איך זה ללמוד בצורה מקוונת והקשיים שמתלווים לחוויה; והן מבחינה כלכלית, הרי אנחנו אלו שהחזקנו בעבודות "הפשוטות" יותר, אלו שאפשר להוציא לחופשה ללא תשלום במהירות. הרבה מאיתנו חטפו מכה קשה. מצאנו את עצמנו מאבדים את ספירת הימים שבילינו בפיג'מה, תוהים כיצד להמשיך מכאן? ואיך דווקא בשנים הכי יפות שלנו ניאלץ לשהות בבית? אבל, וזהו האבל הגדול, המצב אילץ הרבה סטודנטים לצאת מאזור הנוחות שלהם, להבין שהכול רגעי ויכול להיעלם לנו מבין האצבעות ברגע, ושכדי להגיע להישגים צריך להשקיע עבודה קשה. ראיתי כל כך הרבה פרויקטים שקמו וצמחו בתקופה הזו, דווקא מתוך הקושי והבלבול הרב.
אבל אם אתבונן במיקרו, אני אסירת תודה למקום העבודה שלי, שכסטודנטית הצלחתי לשמור עליו, שהשאיר אותי בתקופה שכזאת בעבודה ושהבין את החשיבות של עובדים צעירים ואת רוח המוטיבציה בצל המגפה. בתקופה הזו הלב שלי התרחב, ראיתי איך אנחנו חברים אחד לשני, איך אנשים נכונים לבוא ולעזור למי שצריך, את ההערכה שלנו לצוותים שנמצאים בחזית המגפה ואת התרומה של כל אחת ואחד כפי יכולתם. התקופה הזו ערערה אותנו ועם זאת איחדה אותנו, דווקא מהמקום הזה למדתי להסתכל על העולם כמקום רך ומכיל יותר.
לסיכום, אם אנסה לחשוב על טיפ מנצח כיצד לשמור על מקום עבודתכם בהיותכם סטודנטים או צעירים, למקרה שמגיפה עולמית תכה שוב, אני אמליץ להראות כמה אתם חיוניים (מילה ששגורה בפי כל אחד מאתנו), להראות כיצד העבודה שלי היא לא מיותרת, ובלעדיה מקום העבודה שלי יראה אחרת. עושים את זה עם ניצוץ בעיניים, עם מוטיבציה בשמיים ועם רצון עז לרוץ לעבר המטרה. היכולת ליצירתיות שנשמעת כקלישאה שחוקה, הוכיחה את עצמה לא מעט בשנה האחרונה. יחד עם תשוקה ולהט תוכלו לוודא שגם אם תמצאו את עצמכם ללא עבודה, תדעו לצמוח ולהתפתח מכך
השאיפה שלי לשנת 2021? להמשיך עם הניצוץ בעיניים למקומות גבוהים ונפלאים, להתפתח, ללמוד, לחקור וכמובן – לטייל !
שנה אזרחית טובה,
אמבר

הצטרפו לניוזלטר שלנו

קבלו ישירות למייל משרות חדשות, עדכונים על אירועים וסדנאות, טיפים מעולם הקריירה ועוד.

בקשה לתיאום פגישת ייעוץ קריירה

  • פגישות בזום או פרונטלית
  • אורך פגישת הייעוץ כשעה
  • הפגישות בעלות סמלית לסטודנטים/יות ובוגרים/ות
פרטים אישיים
דילוג לתוכן