כאן מוכרים חלומות / זוהרה פור

משווקת חלומות, זה מה שמצאתי את עצמי עושה בשנה האחרונה. האמת, זכיתי. אם עוררתי את הסקרנות שלך, ממליצה להמשיך לקרוא!
קוראים לי זוהרה, אני סטודנטית למנהל עסקים ומדע המדינה, מתרגלת חלק מכם בכמה קורסים, ומנהלת השיווק של מרכז הקריירה. אם הייתי נשאלת לפני שנה איפה אהיה ב2020, כנראה שהתשובה שלי הייתה "בדיוק באותו מקום". את שנת 2020 קיבלתי בתור סטודנטית עמוסה. משום מה גרמתי למערכת השעות שלי להיראות כמו אסון כך שהגעתי לשנה ג' עם מעט מאוד נקודות זכות להשלמת התואר. עבדתי בעבודה בטוחה, נוחה וקצת משעממת בתחום הדוברות במערכת הביטחון. מהעבודות של משמרות קבועות, קפה כל שעה ואותו סנדוויץ' חביתה חרוש מהיום שבו התחלתי. נשאבתי לשגרה, לרוטינה, ולמקום הבטוח שאפילו הקורונה לא הצליחה לערער.
את האהבה שתמיד הייתה לי לכתיבה הסטתי לעבודות התואר השונות. תמיד סייעתי לחברים להתקדם, לשפץ ולהשחיז רעיונות כדי להגיע ל100 (או 95, אני לא גרידית) המיוחל! מידי פעם עזרתי גם לחברים העוסקים בשיווק דיגיטלי בכתיבה וניסוח פוסטים. בעבודתי מצאתי מקום נוסף לבטא את אהבתי לכתיבה, שם ניסחתי לא מעט ביקורות על מערכת התקשורת וניתוחים אודות סיקורי חדשות שונים. כך יצרתי לעצמי שם של כותבת תוכן בין חברים ולאט לאט גדל היקף הפניות. יום אחד, נתבקשתי על-ידי חבר לסייע בייעוץ שהעניק למרכז הקריירה סביב מבנה הרשתות החברתיות ועולם התוכן במרכז. הגעתי לפגישה והצעתי כמה רעיונות שבסופם נשכרתי על ידי המקום כעורכת תוכן. הימים חלפו מעט, ועם סקירה מעמיקה יותר הובן במרכז הקריירה שיש צורך בהסתכלות שיווקית מקיפה יותר. כך, הפך התחביב האישי שלי לעבודתי הנוכחית והגעתי להיות מנהלת השיווק של מרכז הקריירה.
כמו שציינתי מעלה, אני מגיעה כל בוקר לעבודה בידיעה שאני משווקת חלומות! אני מסייעת לאנשים לשמוע ולהגיע בקלות לשירותים השונים של מרכז הקריירה, ומתוך כך להבין מה התחום המתאים להם ביותר, וכיצד יוכלו להתקדם לעברו. קריירה כרוכה בקשר עמוק לחלומות הילדות שלנו, לשאיפות הכמוסות שלנו, ולרצון להתקדם ולהפוך למודל שראינו ברוחנו בכל ערב לפני השינה. זכיתי! ועשיתי את זה דווקא בשנה שבה עולם התעסוקה חווה משבר גדול במיוחד.
אז אחרי שעפתי על עצמי קצת, ניסיתי לחשוב מה קרה פה בעצם? איך זה שבאחת השנים הקשות ביותר שחווינו בעשורים האחרונים הצלחתי דווקא לפרוח? פתחתי עסק עצמאי, התקדמתי לעבר נתיב קריירה שתואם את התחביבים האישיים שלי, עזבתי מסלול חיים משמים ומייבש והפכתי להיות זאת שמוציאה את החלומות מהמגירה ומגשימה אותם. הבנתי שלא מדובר בצירוף מקרים אלא בנוסחה מוצלחת. אלו לא הכוכבים שהסתדרו בסדר הנכון, אלא המבנה שבו מיקמתי את עצמי (בטעות אמנם, אבל למי אכפת?!) שעזר לי להתקדם.
ראשית, היה מדובר בטיימינג מעולה! הקורונה התדפקה על דלתנו, עולם התעסוקה חווה רעידת אדמה, ונוצרו הרבה סדקים בקרקע דרכם יכולתי להיכנס. מעבר לכך, הגעתי לנקודת מיצוי בעבודתי הקודמת. הרגשתי שאני כלואה ברוטינה ממנה ניסיתי להשתחרר. הרעב למשהו חדש בער בי והניע אותי לחפש עניין מעבר לשעות הלימודים והעבודה.
שנית, הייתי מוכרת בשל יכולת מסוימת. במשך השנתיים הראשונות של התואר ערכתי עבודות של סטודנטים רבים. סייעתי בניסוח וכתיבה של עשרות אם לא מאות פרויקטים, ועשיתי את הכול מתוך הנאה צרופה ובהתנדבות מלאה. אפשר לקרוא לזה פרסום מפה לאוזן, קארמה או "את פראיירית שאת לא לוקחת על זה כסף". כך או כך, אני מאמינה שצברתי ידידים רבים בדרך ושהשקעה זו הביאה אותי בסופו של דבר למקום בו אני נמצאת כרגע. אם לא הייתי מוכרת בזכות יכולות הכתיבה שלי, כנראה שלא הייתי מגיעה למרכז הקריירה ליעוץ ובסופו של דבר לא הייתי מתגלגלת לתפקידי הנוכחי.
שלישית, ואולי קצת נדוש, אבל המילה אומץ מהדהדת מבחינתי בתהליך זה. המעבר דרש ממני לעזוב עבודה "בטוחה" בשירות המדינה, עם משכורת קבועה, תנאים ברורים מראש וידיעה שצריך דחפור כדי להזיז אותי ממקומי. היה עליי לוותר על הנוחות, להפוך להיות עצמאים בימים כל כך טרופים, ולהמר על הביטחון התעסוקתי שלי כדי להתקדם הלאה. היום אני יודעת לומר שזה היה לגמרי שווה את זה, אך בהתחלה החשש היה אמיתי ומוחשי. מי שבסופו של דבר הניע אותי לקבל את ההחלטה על השינוי החד הוא חבר קרוב. אותו חבר הזכיר לי שוב ושוב שאני יכולה, שלא מרוויחים אם לא מסתכנים, ושהמקום הבטוח הוא אמנם נוח אבל הוא לא המקום שבו הייתי רוצה לחיות את חיי. (אולי טמונה פה עוד מסקנה: דאגו למישהו שמאמין בכם!)
לבסוף, המרכיב האחרון והקריטי של הנוסחה הוא גמישות. זכיתי לעבוד במקום שמאמין בי ונותן דרור לרעיונות חדשים ומגוונים. העבודה במקום שמעודד אותי לחשוב מחוץ לקופסא, להתאמץ ולהיות יצירתית גורמת לתאים האפורים ביותר במוח שלי להתעורר לחיים. לא די בכך שהשכר, האווירה, הקשרים או הטייטל יהיו לרוחי. תחושת הסיפוק, והידיעה שמאמינים בי ומדרבנים אותי להתקדם מסייעים לי לשאוף להצלחה אישית שלי, ויחד איתה להצלחה של הארגון בו אני עובדת.
לקראת 2021 אני מקווה להמשיך ולפתח את היקף הניסיון והידע התעסוקתיים שלי. להרחיב את היכולות, ההיכרות עם גורמי המפתח בתחומי, ולייצר לעצמי שם בעולם השיווק. אני כמובן שואפת להתרחב הן בהיקף העבודה והן בכמות העובדים (שכרגע כוללת אותי ואת עצמי). מעל לכל, אחרי שנה מאוד אינטנסיבית, אני שואפת ללמוד ולאזן את עולמי האישי יחד עם עולם הקריירה. נתתי מעצמי המון במהלך 2020 ולעיתים שכחתי שיש עולם שלם של חיים אישיים. הזמן הפנוי הוא שהוביל אותי לגלות את אהבתי לכתיבה ואת מקומה המרכזי בעולם השיווק. עם כמה שפופולארי לומר "עופו על החיים" ולזלזל בזמן הפנוי, טיפ המפתח שלי לאחר השנה הזו הוא לא לוותר על הזמן הפנוי. השעות המתות והמשעממות הם הזמנים הכי טובים לרעיונות מהפכניים. אני בטוחה שהחברות הגדולות ביותר יוסדו מתוך רעיון שצץ במוחו של אדם במהלך המקלחת! אל תוותרו על זמן לעצמכן וזכרו שכדי לבטא את האני חייב לשמור על האני הזה.
לסיכום אני פונה לבנות שקראו עד כאן. עופו על עצמכן! יש לנו נטייה לגמד את עצמנו ולא לבטא את ההישגים שלנו. את מלכה, את אלופה, ואת שווה המון. אל תתביישי לומר את זה, במיוחד בעולם הקריירה בו הכוח הנשי זוכה להכרה נמוכה יותר בשכר ובקידום. דעי מה את שווה ואל תחששי לומר זאת בקול! הערכה מתחילה בך בראש ובראשונה.
עד השנה הבאה,
זוהרה

הצטרפו לניוזלטר שלנו

קבלו ישירות למייל משרות חדשות, עדכונים על אירועים וסדנאות, טיפים מעולם הקריירה ועוד.

בקשה לתיאום פגישת ייעוץ קריירה

  • פגישות בזום או פרונטלית
  • אורך פגישת הייעוץ כשעה
  • הפגישות בעלות סמלית לסטודנטים/יות ובוגרים/ות
פרטים אישיים
דילוג לתוכן